Gyakran Ismételt Kérdések
Balatoni KalandKör400
Az alábbiakban gyűjtjük a balatoni kerékpáros KalandKör400 kapcsán felmerült gyakran ismételt kérdéseket. A listát bővítjük.
- Milyen utakon vezet a KK400 bringás kör?
- Döntően a BalatonBike365 kitáblázott, és persze a legszebb kerékpáros túraútvonalain a Balaton környékén, így erdészeti és földutakon, kerékpárutakon, ritkábban erdei ösvényeken, és amennyiben szükséges, úgy nagyon alacsony forgalmú közutakon.
- Mennyire nehéz az útvonal?
- A 12 szakaszt a változatosság jegyében állítottuk össze, így van könnyebb és nehezebb része is a 400 kilométeres körünknek. A szinte végig aszfalton haladó, nagyobb szintkülönbség nélküli rövid túrától kezdve a meredek emelkedőkkel és kihívásokkal teli, homokos tereppel tűzdelt hosszabb szakaszig mindenki meg fogja találni kedvenc részét.
- Milyen irányban, teljesíthető a KK400?
- A 12 szakasz bármilyen irányban teljesíthető, vegyesen is. Ha például 5 szakaszt az óramutató járásával megegyezően, 7-et pedig ellentétesen teljesítünk, akkor is megkapjuk a teljes kör teljesítéséért járó jelvényt.
- Mennyi idő alatt teljesíthető a KK400?
- Ha az egész kör teljesítésére vonatkozik a kérdés, bármennyi idő alatt össze lehet gyűjteni a 12 szakaszt. Egy-egy szakasz szintideje 48 óra, tehát ennyi áll rendelkezésre teljesíteni a 30-80 kilométeres etapokat. Az egész KK400 teljesítésére vonatkozóan nincs limit, így azt mindenki saját felkészültsége függvényében tudja teljes egészében teljesíteni.
- Végigmentem a szakaszon, beolvastam a QR kódokat, mégsem igazolták vissza a teljesítést. Hogyan történhetett ez?
- A telefonon QR kód beolvasásnál mindig meg kell győződni, hogy megkaptuk-e a „QR-kód beolvasása sikeres” üzenetet, csak így lehetünk biztosak benne, hogy megtörtént a szkennelés. A sikeres szkennelésekről, illetve a teljes szakasz teljesítéséről e-mail üzenetet is küld a rendszer, általában pár percen belül. A „profilom” menüponton belül a teljesített szakaszaink között is megtaláljuk a sikeresen abszolvált távot. Ha hiába keressük, előfordulhat, hogy nem találtunk meg/vettünk észre minden QR kód táblát, vagy eltűnt egy tábla. Ezekben az esetekben érdemes ezt jelezni a megadott elérhetőségeken a probléma orvoslása érdekében.
- Nem olvassa be a QR kódot a telefon. Hogyan történhet ez?
- A szkenneléshez engedélyezni kell a telefonon a hozzáférést a kamerához, illetve a helyzetmeghatározást is. A leggyakoribb eset, hogy ezt figyelmen kívül hagyja valaki. Ritkábban az is előfordul, hogy térerőproblémák vannak az adott QR kód helyszínén, például erdőben. Ilyenkor érdemes türelmesen többször is próbálkozni a beolvasással, jó eséllyel sikerülni fog előbb vagy utóbb. Ha mégsem, akkor kérjük jelezd a problémát nekünk.
- Mit tegyek akkor, ha nem olvassa be a telefon a kódot, de gpx file alapján bizonyítani tudom, hogy megcsináltam a szakaszt?
- Ebben az esetben nincs semmi probléma, a „profilom” menüponton belül a „gpx feltöltés” kiválasztásával is igazolható a szakasz. Ezzel együtt arra kérünk, hogy amennyiben tudod, akkor használd a mi rendszerünket, hiszen a jövőbeni fejlesztések miatt számunkra is nagyon fontos visszajelzés a szakaszok teljesítőinek listája.
- Feltöltésnél pontosan a szakasz gpx-ét kell feltölteni?
- A rendszer eléggé „engedékeny”. Előfordulhat, hogy tévesztünk kicsit, de ha az összes QR kód közelében áthaladunk a megadott útvonalon, akkor igazolva lesz a teljesítés. Azért sem kell aggódnunk, ha a szakaszhatárok előtt indultunk valahonnan, illetve a szakaszhatár után is tekerünk, és ezeket a plusz kilométereket tartalmazza a feltöltött gpx file.
- Le lehet térni az útvonalról a szakasz teljesítése közben? (Például a közeli kedvenc fagyizónkhoz.)
- QR kód beolvasós módszerrel egyértelműen igen. Gondoljunk bele, a rendszer csak annyit lát tevékenységünkből, hogy beolvastuk a kódokat. Ha megvan minden kód, megvan a szakasz. GPX feltöltéses módszernél érdemes szüneteltetni a trackelést amíg letérünk, illetve ha letérünk, térjünk vissza oda, ahonnan letértünk, és ott folytassuk tovább a túrát.
- Milyen navigációs eszközt használjak a teljesítéshez?
- A navigáláshoz bármilyen készülék megfelelő, ami be tudja olvasni a KK400 honlapról letölthető gpx fájlokat, illetve elboldogulunk vele bringázás közben. A teljesítéshez fontos, hogy trackeljünk is, azaz el tudjuk menteni a megtett utunkat gpx formátumban, vagy gpx-re konvertálható formátumban.
- Hol találok kihelyezett táblákat, ha azok szerint teljesítem a KK400-at?
- A szakaszhatároktól kezdve főleg olyan kereszteződéseknél, ahol nem egyértelmű a csapásirány. „Megerősítő” táblák is vannak helyenként, ha már nagyon régóta nem volt többfelé ágazó út. RÉSZLETEK ITT
- Milyen kerékpárral érdemes teljesíteni a szakaszokat?
- Minden szakaszhoz más és más típusú kerékpár az ideális, ezt az információt az adott szakasznál fel is tüntetjük. Természetesen ennyi fajta kerékpárja szinte senkinek sincs, így a teljes KK400 kör folyamatos teljesítéséhez gravel, vagy mountain bike kerékpárt ajánlunk, amelyeket a BBT központjainkban ki is tudsz bérelni. Természetesen felkészültséged függvényében elektromos rásegítéses vagy hagyományos kerékpárral is útnak indulhatsz, mindkét esetben díjazzuk kitartásod, természetesen külön-külön ranglistát vezetve.
- Hogyan érdemes szakaszolnom a teljesítést?
- Ez egyénenként változó. Ha több szakaszt tekerünk le egyszerre, érdemes előtte megnézni, hogyan tudunk könnyen visszajutni – például vonattal – a kezdőpontunkra. Honlapunkon például egy három napra bontott teljesítést ajánlunk a sportosabb bringásoknak, ami IDE KATTINTVA olvasható el. De akár egyesével is bonthatók a szakaszok, valakinek pedig az a kihívás, ha egyben lenyomja az egészet...
- Tudtok szállásokat ajánlani a szakaszokhoz?
- Igen, érdemes böngészni a BalatonBike365 oldalt, ahol megtalálhatók szolgáltató partnereink. Kérjük mindenképpen győződj meg indulás előtt a kiválasztott szálláshely szezonális vagy éves nyitva tartásáról.
- Mi az ajándék a teljesítőknek?
- Szakasz teljesítése esetén virtuális jelvény és oklevél, a teljes kört teljesítőknek pedig teljesítő érmet postázunk.